Kalıptan kolayca çıkartın !

Audio Fotocast Reçine

Yumuşak İşitme Cihazı Üretin!

Alias Audio Cast reçinesi, yumuşak işitme cihazı veya kulak tıkacı kalıplarını oluşturmak amacıyla üretilmiştir. Kulak kalıbı üretimi için hastanın kulak kalıbı ölçüsü alınır. Başarılı bir şekilde ölçü alındıktan sonra 3D ölçü tarayıcıları kullanılarak kulak izleri dijital olarak taranır. Taranan verilerin CAD programları yardımıyla tasarımı yapılır. Ardından birçok yazıcı ile uyumlu olan Alias Audio Cast reçinesi ile baskı alınır. Oluşturulan kalıpların içleri silikon malzeme ile kolayca doldurulur. Silikon doldurulduktan sonra kalıplar kırılarak kolayca çıkartılır. Son kullanıcı için uygun olan yumuşak işitme cihazları veya kulak tıkaçları oluşturulur. Temiz ve pürüzsüz yüzey sonuçları elde edilir.

Audio Earmold Reçine

Sert İşitme Cihazı Üretin !

Alias Audio Earmold reçinesi, sert işitme cihazı oluşturmak amacıyla üretilmiştir. İşitme cihazı üretimi için hastanın kulak kalıbı ölçüsü alınır. Başarılı bir şekilde ölçü alındıktan sonra 3D ölçü tarayıcıları kullanılarak kulak izleri taranır. Taranan verilerin CAD programları yardımıyla tasarımı yapılır. Ardından birçok yazıcı ile uyumlu olan Alias Audio Ermold reçinesi ile baskı alınır. Çıkan modeller son kullanıma uygundur ve test edilmiş biyouyumlu özelliğine sahiptir. Hassas ölçülerle yazdırılan ürünler hasta kulağına bire bir uyum sağlar. Temiz ve pürüzsüz yüzey sonuçları elde edilir.

Sonic Sert ITE (Kulak Içi Işitme Cihazı) Malzemesi

3D Yazıcı Olmadan Sert İşitme Cihazı Üretin!

Sonic Sert ITE reçinesi, 3D yazıcı kullanmadan sert işitme cihazı oluşturmak amacıyla üretilmiştir. İşitme cihazı üretimi için Sonic Sert ITE reçine 300 ila 500 nm arasında UV ışığı yayan cihazlarda yeterli sürede kürleyerek gerçekleştirilir. Polimerizasyon süresi, kulak kalıbının büyüklüğüne, negatifin şeffaflığına ve cihazın ışık gücüne göre değişir. Çıkan modeller son kullanıma uygundur. Temiz ve pürüzsüz yüzey sonuçları elde edilir. 

Audio Cast Seperetor

Yumuşak İşitme Cihazı Üretimini Kolaylaştırın!

Alias Audio Cast Separator ürünü, yapışma önleyici üründür. Audio Cast Separator bir adet kabın içine doldurulur. Alias Audio Cast reçinesiyle alınan kalıplar yazdırıldıktan sonra yıkaması ve kürlemesi yapılır. Yazdırılan kalıpların içine silikon enjekte edilmeden önce, kalıplar separator içerisine daldırılıp çıkarılır ve kurumaya bırakılır. Kalıp içerisinde izolasyon tabakası oluşturan separator, silikonun kalıba yapışmasını önler ve kırılma sonrasında silikonun kalıptan kolayca çıkarılmasını sağlar. Hava sıcaklığına göre 15-30 dakika sonra kuruyan kalıplara silikon enjekte edilebilir. Son kullanıcı için uygun olan yumuşak işitme cihazları veya kulak tıkaçları oluşturulur. Temiz ve pürüzsüz yüzey sonuçları elde edilir.